Hallinnon asiantuntija

Haemme hallinnon asiantuntijaa toimistollemme Vantaan Tikkurilaan.

Hallinnon asiantuntija vastaa yhdistyksen henkilöstö- ja yleishallinnosta yhdistyksen johdon kanssa. Hänen toimeensa kuuluvat erityisesti työsuhde-, työsuojelu- ja työterveyskysymykset, asiakirjahallinto sekä henkilöstöhallintoon liittyvien ohjeiden ja rekisterien valmistelu, ylläpito ja hyödyntäminen. Hän neuvoo lähettien lähtöön ja paluuseen liittyvissä kysymyksissä, ja hoitaa viisumi- ja työlupaprosesseja työalueesta vastaavien kanssa. Hänen esimiehensä on lähetysjohtaja.

Tehtävä edellyttää opisto- tai amk-tasoista tutkintoa, hyvää suomen ja englannin kielen taitoa sekä tietotaidon ohella valmiutta seurata alansa yhteiskunnallista ja lainsäädännöllistä kehitystä. Palkka määräytyy Kristillisten järjestöjen työsopimuksen mukaisesti, vaativuusryhmä 4.

Tehtävä täytetään 13.8.2018 alkaen tai sopimuksen mukaan.

Tiedustelut ja hakemukset 21.5.2018 mennessä lähetysjohtajalle pekka.makipaa@kylvaja.fi tai talousjohtajalle petri.javanainen@kylvaja.fi.